Działanie mezoterapii igłowej

Dużą popularność wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej zyskuje mezoterapia igłowa. Dzięki swojemu niezawodnemu działaniu jest wykorzystywana do walki z wieloma dolegliwościami zgłaszanymi przez pacjentów. Mezoterapia może być wykonywana na skóry twarzy, głowy oraz innych, dowolnych części ciała, gdzie znajdują się nieestetyczne zmiany skórne. Medycyna estetyczna pozwala więc na radzenie sobie z coraz większą liczbą dolegliwości w gabinetach kosmetologów. Jak szczegółowo wygląda mezoterapia igłowa?

Uniwersalne zastosowanie

Zabieg mezoterapii to nic innego, jak wstrzykiwanie pod skórę pacjenta specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego. Możliwa jest także mezoterapia kwasem hialuronowym, czy mezoterapia osoczem. Za pomocą cienkich igieł wykonuje się nakłucia, a następnie wprowadza materiał pod powierzchnię skóry. Mezoterapia igłowa głowy pomaga w przypadku nadmiernie wypadających włosów i łysienia, mezoterapia igłowa twarzy jest dobrym lekiem na zmarszczki i wiotczejącą cerę. Najczęściej pacjenci nie mają pojęcia o istnieniu tego zabiegu, stąd kosmetolodzy dbają o jego większą popularyzację. Co z samym zabiegiem i czy warto się go obawiać?

Nie obawiaj się o ból

Zarówno mezoterapia twarzy, jak i mezoterapia włosów nie są bolesne dla pacjenta. Specjalnie przygotowany krem znieczulający nakładany jest na skórę twarzy, przez co nakłucia nie sprawiają uczucia dyskomfortu. Sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i może być stosowany miejscowo. Niewiele osób wie, że mezoterapia jest skutecznym lekiem na cellulit.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 thoughts on “Działanie mezoterapii igłowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *