Jak wygląda leczenie blizn potrądzikowych?

Nie tylko nastolatki borykają się z problemem trądziku. Jego występowanie dotyczy także dorosłych, a często po problemach ze skórą pozostają na niej nieestetyczne blizny. Usuwanie blizn możliwe jest za pomocą specjalistycznych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetologów. To oni doradzają, jak pozbyć się blizn po trądziku i określają, czy konieczne w tym celu będzie zastosowanie lasera. Najważniejsze jednak, że przebarwienia po trądziku można skutecznie zniwelować dzięki wizytom w klinikach medycyny estetycznej.

Sposób na przebarwienia

Blizny po trądziku są najczęściej tak głębokie, że wymagają ingerencji specjalistycznego lasera. Wykorzystywany przez kosmetologów sprzęt kierowany jest miejscowo na blizny potrądzikowe, regulując ich brzegi i powodując, że stają się one mniej widoczne. Skóra poddana zabiegowi nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed samą kuracją warto unikać nadmiernego opalania się, czy stosowania antydepresantów. O szczegółowych przeciwwskazaniach bezpośrednio przez zabiegiem, jakim jest usuwanie blizn potrądzikowych poinformuje lekarz.

Zaufaj specjaliście

Często okazuje się, że samodzielne stosowanie preparatów na blizny nie przynosi oczekiwanych efektów. Porady ze strony specjalisty mogą okazać się na tyle cenne, że uciążliwe przebarwienia potrądzikowe na zawsze znikną z powierzchni skóry. Ważne jest, by udać się do profesjonalnego kosmetologa, dysponującego odpowiednią wiedzą na temat właściwości skóry. Dopiero wówczas można mieć pewność, że zabieg wykonywany laserem nie spowoduje ubocznych efektów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 thoughts on “Jak wygląda leczenie blizn potrądzikowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *