Uniwersalne działanie botoksu

Kosmetologom jest on znany od dawna, pacjenci decydują się na zabiegi z jego udziałem niezmiennie od lat. Mowa o substancji wykorzystywanej w medycynie estetycznej, którą jest botoks. Sam botox nazywany jest zamiennie jadem kiełbasianym i w dużych ilościach może stanowić poważne zagrożenie dla organizmu. Jednakże substancja ta wykorzystywana w medycynie estetycznej dostarczana jest do organizmu pod okiem profesjonalnych kosmetologów, stąd niepotrzebne są obawy o jej nieprawidłowe użycie.

Usuwanie zmarszczek

Zastosowanie botoksu opiera się w dużej mierze na wypełnianiu oznak starzenia. Korekcja zmarszczek wykonana za jego pomocą jest trwała i pozwala osobom w każdym wieku cieszyć się gładką cerą. Sama substancja okazuje się bardzo skuteczna, gdy chodzi o zmarszczki mimiczne. Dzięki niej doskonale są wypełniane kurze łapki, czy lwia zmarszczka. Warto pamiętać, że do zabiegu musi zakwalifikować nas doświadczony kosmetolog, który określi, czy skóra nadaje się do przeprowadzenia zabiegu oraz czy nie należy w pierwszej kolejności wyleczyć dolegliwości dermatologicznych.

Modelowanie twarzy

Ważnym zastosowaniem botoksu w medycynie estetycznej jest także modelowanie twarzy za jego pomocą. Osoby ze zwiotczałą skórą doskonale zdają sobie sprawę, jak uciążliwy potrafi być to problem. Botoks wstrzykiwany pod skórę wypełnia ubytki w cerze i sprawia, że twarz nabiera pełnego wyglądu. Ważne jest, by kosmetolog dokładnie określił miejsca zastrzyków i zadbał o naturalnie wyglądający efekt zabiegu wykonywanego w gabinecie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 thoughts on “Uniwersalne działanie botoksu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *